04-06 czerwca 2018
Zakopane


07-09 października 2018
Sucha Beskidzka

Prelegenci FORUM

Assay Investment

Assay Investment firma, która wspiera najlepsze, innowacyjne projekty i pomysły, pomagając im w pozyskiwaniu środków oraz w rozwoju.

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Forum Energetyka i Środowisko EKOZAKOPANE Assay utworzy specjalna strefę - salon elektromobilności z pojazdami i rozwiązaniami, które już teraz budzą zainteresowanie inwestorów i wchodzą w etap dynamicznego rozwoju.

Kluczem do opracowywania i wdrażania optymalnych i innowacyjnych rozwiązań biznesowych jest wszechstronna i doświadczona kadra. Assay to warszawska firma z wieloletnim doświadczeniem w branży doradztwa biznesowego i wspierania młodych przedsiębiorców. To grupa specjalistów ze wszystkich dziedzin biznesu: finansów, sprzedaży, marketingu, produkcji, logistyki, informatyki i prawa. Zestaw kompetencji oferowanych przez Assay gwarantuje stworzenie efektywnego i długoletniego planu funkcjonowania przedsiębiorstwa, optymalizację kosztów jego funkcjonowania i w konsekwencji budowę przewagi nad konkurencją. Zbudowanie od podstaw silnej marki wymaga odpowiedniej wiedzy, doświadczenia i ciężkiej pracy. Dojrzałe rynki, z reguły zdominowane przez kilku do kilkunastu znaczących graczy, są trudne dla nowych przedsiębiorców. Assay pomaga w starcie wielu firmom oferującym innowacyjne usługi i produkty. Za przykład mogą tu posłużyć m.in. Jeden Ślad i e-VAN. To dwa prężnie rozwijające się startupy oferujące rewolucyjne i przyjazne środowisku rozwiązania dla transportu.

Jeden Ślad, a więc wypożyczalnia elektrycznych skuterów na minuty, skradł już serca warszawiaków, a jego twórcy planują ekspansję biznesu na kolejne polskie miasta. E-VAN to z kolei pierwszy elektryczny pojazd dostawczy zbudowany w całości z kompozytu, który ma szansę zrewolucjonizować rynek transportu dzięki zasięgowi nawet 300 km i możliwości pokonania tego dystansu za ok. 12 zł. W obu przypadkach Assay wspierał producentów od pierwszych chwil funkcjonowania ich firm, pomagał w opracowaniu i wdrożeniu planu działania przedsiębiorstw oraz umożliwił skuteczny kontakt i współpracę z wpływowymi inwestorami. W trakcie EKOZAKOPANE firma zaprezentuje też ekologiczne skutery oraz rowery elektryczne innej polskiej marki - TRYBECO. Odznaczają się one nie tylko estetycznym wzornictwem, lecz także funkcjonalnością i ekonomicznością. Nowoczesne i staranie wykonane modele hybrydowe rowerów, także w wersji składanej, to unikalne połączenie wolności wyboru i wygody. Sami decydujemy, jak długo chcemy jechać, korzystając z siły własnych mięśni, a kiedy przełączyć się na elektryczne wspomaganie. Możemy więc przemieszczać się na nich lżej, dalej i szybciej. Skutery elektryczne poza designem, wyróżniają się lekkością prowadzenia, cichą pracą oraz 100-proc. redukcją emisji spalin i dwutlenku węgla.

To tylko niektóre z rozwiązań prezentowanych w salonie elektromobilności podczas tegorocznego Międzynarodowego Forum Energetyka i Środowisko EKOZAKOPANE.

Więcej: https://assay.pl

Prelekcje

WT 05/06

 • 10:45 - 11:15
  Premierowy pokaz pierwszego polskiego samochodu elektrycznego dla logistyki

Atmoterm S.A.

Atmoterm projektuje oraz wdraża optymalne rozwiązania w dziedzinach:

 • systemów informatycznych wspomagających zintegrowane zarządzanie danymi środowiskowymi, zarządzanie zrównoważonym rozwojem, zapewniające rzetelność przygotowania merytorycznego, szybkość i intuicyjność obsługi oraz bezpieczeństwo danych;
 • usług konsultingowych, jako odpowiedzi na indywidualne potrzeby klienta, obejmujące m.in.: ekspertyzy, analizy ryzyka prawno-środowiskowego, strategie i plany, usługi outsourcingowe, audyty środowiskowe, decyzje i pozwolenia środowiskowe w zakresie ochrony środowiska, audyty i opracowania z zakresu efektywności energetycznej;

Atmoterm prowadzi także szkolenia w zakresie ochrony środowiska dla pracowników i kadry zarządzającej.

Więcej: https://www.atmoterm.pl/profil-firmy

Prelekcje

ŚR 06/06

 • 11:00 - 11:30
  Zarządzanie efektywnością ekonomiczną i ekologiczną wymian systemów grzewczych

WT 05/06

 • 16:30 - 17:15
  Nowa ustawa o elektromobilności i obowiązki z niej wynikające dla administracji publicznej

Biuro Architektoniczne Kahl-Gaczorek

Biuro Kahl-Gaczorek od 2012 roku specjalizuje się w projektowaniu dużych inwestycji w Polce jak i Europie. Zespół tworzą doświadczeni architekci z różnych dziedzin tj: architektura, technologia SPA, technologii kuchennych, audio wizualnych, istalacji wod. Kan, rzeczoznastwa p.poż., Sanpepid, BHP.

Biuro architektoniczne może poszczycić się wieloma projektami:

 • Centrum konferencyjno-naukowe ECO PARK w Paryżu,
 • Rewitalizacja Parku Olimpijskiego w Berlinie,
 • Rewitalizacja Parku Olimpijskiego( urbanistyka) w Paryżu,
 • Rezydencja Nosalowy Dwór w Zakopanem,
 • Hotel Grand Nosalowy Dwór w Zakopanem,
 • Hotel w Bukowinie Tatrzańskiej,
 • Zespół hotelowy w Nowogrodzie Wołyńskim (Zagospodarowanie terenu),
 • Zespół mieszkaniowy ul. Ostrobramska w Warszawie

Więcej : http://www.kahl-gaczorek.com/

Prelekcje

ŚR 06/06

 • 11:30 - 12:00
  Resorty hotelowe, a uwarunkowania środowiskowe i naturalne. Omówienie przykładów i zagadnień planistycznych, architektonicznych i inwestycyjnych w kontekście ochrony środowiska, krajobrazu i tożsamości miejsca.

Business Centre Club

Business Centre Club jest prestiżowym Klubem Przedsiębiorców oraz największą w Polsce organizacją indywidualnych pracodawców działającą od 1991r. Na chwilę obecną BCC zrzesza prawie 2 000 firm ze wszystkich branż, międzynarodowe korporacje, uczelnie wyższe, koncerny wydawnicze, instytucje finansowe i ubezpieczeniowe oraz duże kancelarie prawne.

Eksperci BCC współtworzą i opiniują ustawy gospodarcze, uczestniczą w pracach komisji parlamentarnych, przekonują do swoich rozwiązań ministrów i posłów. Prace rządu na bieżąco ocenia grupa wybitnych fachowców tworzących Monitorujący Komitet BCC. Business Centre Club reprezentuje interesy pracodawców w Radzie Dialogu Społecznego oraz bierze udział w najważniejszych sprawach społecznych i gospodarczych kraju.

Więcej: https://www.bcc.org.pl/

Prelekcje

WT 05/06

 • 17:15 - 18:00
  Optymalizacja zarządzania jakością środowiska w gminach

DOEKO GROUP sp. z o. o.

Firma zajmuje się projektami związanymi z popularyzają Odnawialnych Źródeł Energii w sektorze publicznym i prywatnym. Wspiera projekty mające na celu inwestycje w produkcję i dystrybucję energii uzyskanej ze źródeł odnawialnych oraz szeroko rozumiany rozwój Gospodarki Niskoemisyjnej. Zespół DOEKO GROUP składa się z profesjonalistów specjalizujących się w doradztwie dotacyjnym i technicznym z zakresu inwestycji w projekty OZE.

Obszarem działalności spółki jest kompleksowa obsługa Jednostek Samorządu Terytorialnego (JST), firm z sektora MŚP oraz osób fizycznych, uwzględniająca pozyskiwanie finansowania na planowane inwestycje.

Więcej: http://doekogroup.pl/kim-jestesmy-co-robimy

Prelekcje

WT 05/06

 • 16:30 - 17:15
  Nowa ustawa o elektromobilności i obowiązki z niej wynikające dla administracji publicznej

Dron House

DRON HOUSE jest wspólnym projektem grupy entuzjastów lotnictwa i profesjonalistów związanych z rynkiem urządzeń zdalnie sterowanych, pionierów w budowie i wykorzystaniu dronów.

Twórcy Dron House S.A. są autorami pierwszej w kraju transmisji wideo przeprowadzonej z drona w czasie rzeczywistym.

Zespół tworzą doświadczeni operatorzy bezzałogowych statków powietrznych, szkoleniowcy certyfikowani przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, inżynierowie realizujący projekty budowy dronów dla służb państwowych, naukowcy – specjaliści w dziedzinie geodezji i kartografii oraz wysokiej klasy menadżerowie.

DRON HOUSE pozycję zawdzięcza skali swojej działalności, przewadze technologicznej, doświadczonej kadrze oraz oparciu oferty na czterech filarach: produkcji, usługach, szkoleniach i doradztwie.

Więcej: http://www.dronhouse.pl

Prelekcje

PON 04/06

 • 16:00 - 17:00
  SMOG pod lupą. Prezentacja drona - laboratorium do pomiaru emisji zanieczyszczeń z kominów

Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych

Lasy Państwowe to największa w Unii Europejskiej organizacja zarządzająca lasami należącymi do Skarbu Państwa. Dba o różnorodność biologiczną lasów, chroni je przed zagrożeniami. Kontroluje gospodarkę leśną, dostarczającą na rynek drewno - uniwersalny surowiec ekologiczny, tak by prowadzona była zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Więcej: http://www.lasy.gov.pl/pl/nasza-praca/pgl-lasy-panstwowe/misja

Prelekcje

PON 04/06

 • 17:00 - 17:45
  Działania rozwojowe Lasów Państwowych - społeczna odpowiedzialność na rzecz rozwoju terenów wiejskich

Geotermia Podhalańska

Misją Spółki jest wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii zawartych w wodach geotermalnych w gospodarce cieplnej, turystyce i medycynie. Głównymi przedmiotami działalności są wytwarzanie i dystrybucja energii cieplnej, usługi z zakresu górnictwa i kopalnictwa, pobór, oczyszczanie i rozprowadzanie wody, usługi z zakresu budownictwa, organizacja szkoleń, konferencji i sympozjów, usługi z zakresu rekreacji i balneologii, prowadzenie upraw rolnych i leśnych oraz działalność wydawnicza.

Więcej: http://geotermia.pl/misja-spolki

Prelekcje

ŚR 06/06

 • 10:00 - 10:30
  Przejazd do siedziby Geotermii Podhalańskiej
 • 10:30 - 11:30
  Geotermia Podhalańska, jako przykład wykorzystania ciepła ziemi do produkcji ciepła i energii
 • 11:30 - 13:00
  Wycieczka objazdowa po instalacjach Geotermii Podhalańskiej

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska

Misją Inspekcji Ochrony Środowiska jest kontrola podmiotów gospodarczych, monitorowanie i ocena stanu środowiska oraz dostarczanie społeczeństwu informacji o nim. IOŚ nadzoruje działalność człowieka w środowisku, tak by odbywała się z poszanowaniem przyjętych w tym zakresie zasad i norm.

Więcej: http://www.gios.gov.pl/pl/o-urzedzie/strategia

Prelekcje

PON 04/06

 • 15:00 - 15:45
  Prawne podstawy poboru próbek z domów prywatnych oraz sposoby i formy kontroli

Implant

Nowa Epoka Handlu spółka z o.o., spółka komandytowa powstała kilka lat temu. Czterech młodych, aktywnych zawodowo i życiowo ludzi podróżując po świecie postanowiło przenieść na polski grunt idee przestrzeni publicznej która łączy w sobie funkcje społeczne, komercyjne i kulturowe. Tak powstał pomysł IMPLANT – przestrzeni składającej się z ponad 200 połączonych ze sobą kontenerów które już wkrótce zostaną oddane do użytku wybranym przedsiębiorcom. Warunek jest jeden; ich biznes czy pomysł na działalność musi współgrać z filozofia założycieli i twórców miejsca. A te zawierają się w prostym przekazie; tworzymy miejsce wypełnione pasjami i ideami, które oprócz celów komercyjnych realizuje również funkcje kształtowania lokalnej społeczności, służy jej i odpowiada na wszelkie potrzeby ludzi młodych, zaangażowanych, świadomie wybierających usługi i produkty, chcących współtworzyć otoczenie w którym żyją. Jak ważna w tym wszystkim jest ekologia? O tym opowie Konrad Zagorski – jeden z pomysłodawców miejsca, pasjonat i miłośnik niestandardowych rozwiązań służących otoczeniu i szeroko pojętej społeczności.

Prelekcje

ŚR 06/06

 • 10:30 - 11:00
  IMPLANT - czy w tkance miejskiej jest przestrzeń dla prawdziwych eko inwestycji?

Instytut Ochrony Środowiska - Państwowy Instytut Badawczy

Instytut Ochrony Środowiska powołany został Zarządzeniem Ministra Ochrony Środowiska w dniu 1 kwietnia 1986 roku. Podstawowym przedmiotem działania Instytutu jest opracowywanie naukowych i technicznych podstaw ochrony środowiska oraz polityki państwa w tym zakresie. Opracowywanie podstaw polityki ekologicznej państwa w skali krajowej i międzynarodowej wyróżnia IOŚ spośród innych jednostek badawczo-rozwojowych zajmujących się zagadnieniami ochrony środowiska. Ważnym przedmiotem działania IOŚ są kompleksowe badania środowiska, integrujące badania prowadzone w większości pól badawczych.

Więcej: http://ios.edu.pl/

Invest Nosalowy Dwór sp. z o. o.

Grupa Nosalowy Dwór to polska grupa inwestycyjna z siedemnastoletnią historią na rynku nieruchomości i doświadczeniem w budowie, sprzedaży i zarządzaniu obiektami hotelowymi. Jej częścią jest spółka Nosalowy Dwór Sp. z o.o.. Spółka ta posiada wykfalifikowaną kadrę z bogatym doświadczeniem na rynku hotelarskim. Nosalowy Dwór składa się z 4 luksusowych hoteli na terenie Zakopanego. Na IV Kwartał 2019 roku oddaje kolejna prestiżową inwestycje- kompleks apartamentów w standardzie 5*.

Więcej: https://www.nosalowy-dwor.eu/

Prelekcje

ŚR 06/06

 • 11:30 - 12:00
  Resorty hotelowe, a uwarunkowania środowiskowe i naturalne. Omówienie przykładów i zagadnień planistycznych, architektonicznych i inwestycyjnych w kontekście ochrony środowiska, krajobrazu i tożsamości miejsca.

JedenSlad.pl

JedenŚlad to operator skuterów elektrycznych, oferujący rozwiązania w dwóch głównych obszarach:

 • sieć skuterów elektrycznych dla użytkowników indywidualnych,
 • B2B - dedykowane skutery elektryczne dla dostawców i kurierów

Na terenie Warszawy firma dysponuje flotą ponad 100 jednośladów dla użytkowników indywidualnych, w najbliższym czasie planuje rozszerzyć ją o kolejne setki skuterów. Flota biznesowa dynamicznie rośnie, odpowiadając na zapotrzebowanie firm logistycznych, gastronomicznych i nie tylko.

W ramach sieci mieszkańcy mogą wypożyczać i oddawać skutery w dowolnych, publicznie dostępnych lokalizacjach na terenie miasta. Skutery nie mają stacji. Rozliczanie przejazdów następuje za minuty jazdy. W jednośladach zamontowane są wymienne pakiety baterii, każdy o zasięgu około 50 kilometrów.

Dla klientów biznesowych firma zapewnia indywidualne pakiety baterii o zasięgu do 200 kilometrów na jednym ładowaniu. JedenSlad.pl zapewnia monitoring i obsługę - wymianę pakietów baterii i relokację skuterów, bieżące (24h/7) wsparcie użytkowników i klientów oraz kompleksowy serwis. Oferta firmy obejmuje także wynajem dla flot (wraz z pełnym wyposażeniem i obsługą) oraz udostępnianie całego systemu i know-know niezbędnego do uruchomienia sieci bądź wypożyczalni franczyzowej bazującej na skuterach elektrycznych.

W planach spółki na najbliższe miesiące i lata, jest rozszerzenie projektu na kolejne miasta, wprowadzanie nowych rodzajów pojazdów oraz wdrażanie nowych rozwiązań w zakresie systemów zasilania na miarę nowej, elektrycznej ery mobilności.

Obecnie prace spółki skupiają się na przygotowaniu elektrycznego, lekkiego trójkołowego pojazdu o zamkniętej, stabilnej konstrukcji, wyposażonego w wymienne pakiety baterii i przystosowanego zarówno do poruszania się po mieście (niezależnie od warunków atmosferycznych), jak również do transportu przesyłek i gastronomii.

Prelekcje

WT 05/06

 • 15:45 - 16:15
  Jednoślad i trójkołowce elektryczne dla logistyki

Konsorcjum Prawno - Finansowe RAPORT

W zakresie usług świadczonych przez firmę znajdują się windykacja należności, oddłużanie, dochodzenie odszkodowań, monitoring należności bieżących, zabezpieczanie transakcji oraz obsługa prawna. Przyjęte standardy zapewniają profesjonalizm działania i rzetelność informacji. Konsorcjum obsługuje wierzytelności, które nie były dotychczas kierowane na drogę postępowania sądowego, jak również wierzytelności będące przedmiotem toczącego się sporu sądowego czy zasądzone prawomocnymi nakazami zapłaty i wyrokami. Nadto podejmuje się prowadzenia spraw na etapie postępowania upadłościowego.

Więcej: http://www.konsorcjum-raport.pl/o-firmie

Prelekcje

WT 05/06

 • 15:00 - 15:30
  Kotarz Arena - Centrum Aktywnego Wypoczynku w Brennej szansą na wszechstronny rozwój regionalny oraz promocję regionu.

Kotarz Arena

Kotarz Arena to innowacyjny ośrodek, którego powstanie planowane jest w Beskidzie Śląskim. Zakłada budowę wyciągów narciarskich oraz infrastruktury turystycznej przy wykorzystaniu potencjału Odnawialnych Źródeł Energii.

Więcej: http://kotarzarena.pl

Prelekcje

WT 05/06

 • 15:00 - 15:30
  Kotarz Arena - Centrum Aktywnego Wypoczynku w Brennej szansą na wszechstronny rozwój regionalny oraz promocję regionu.

Miejski Zakład Komunikacji Zielona Góra

Rada Miejska decyzją z dnia 24-go maja 1991 roku przekształciła Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Zakład Budżetowy pod nazwą Miejski Zakład Komunikacji. Zakład jest własnością miasta i oprócz terenu miasta obejmuje obsługą komunikacyjną gminy: Zielona Góra, Świdnica, Czerwieńsk oraz Zabór.

Więcej: https://www.mzk.zgora.pl/index.php

Prelekcje

WT 05/06

 • 12:00 - 12:45
  Doświadczenia z wdrożenia i eksploatacji autobusów elektrycznych w komunikacji miejskiej

MPK Tarnów

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Spółka z o. o. w Tarnowie zostało powołane w 1993 roku. Spółka jest wykonawcą przewozów na liniach komunikacyjnych Zarządu Komunikacji Miejskiej, na terenie Gminy Miasta Tarnowa, Gminy Tarnów, Gminy Pleśna oraz Gminy Lisia Góra.

Więcej: http://www.mpk.tarnow.pl/pl/o-firmie

Prelekcje

WT 05/06

 • 16:30 - 17:15
  Elektromobilność, gazo-mobilność, czy pojazdy hybrydowe. Alternatywne napędy autobusów w praktyce - ekonomia i ekologia

MPO Warszawa

Jest jedynym podmiotem na stołecznym rynku posiadającym Zintegrowany System Gospodarki Odpadami, który w sposób odpowiedzialny i przyjazny środowisku zagospodarowuje i utylizuje odpady wytworzone przez mieszkańców Warszawy. Każdy odebrany od Klientów kilogram odpadów jest ewidencjonowany i transportowany do instalacji finalnej utylizacji.

Misją MPO jest zapewnienie niezawodnego i efektywnego odbioru i zagospodarowania odpadów na terenie m.st. Warszawy w sposób zapewniający dbałość o środowisko naturalne, minimalizację uciążliwości dla mieszkańców oraz rentowność działalności.

Więcej: http://www.mpo.com.pl

Prelekcje

WT 05/06

 • 16:30 - 17:15
  Elektromobilność, gazo-mobilność, czy pojazdy hybrydowe. Alternatywne napędy autobusów w praktyce - ekonomia i ekologia

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

NCBiR agencją wykonawczą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Od 2007 roku realizuje zadania z zakresu polityki naukowej, naukowo-technicznej i innowacyjnej państwa. Jest pierwszą jednostką tego typu, stworzoną jako platforma skutecznego dialogu między środowiskiem nauki i biznesu.

1 września 2011 roku NCBR poszerzyło zakres swojej działalności o nowe inicjatywy i możliwości. Przejmując od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego funkcję Instytucji Pośredniczącej w trzech programach operacyjnych: Kapitał Ludzki, Innowacyjna Gospodarka oraz Infrastruktura i Środowisko.

Obecnie jest jednym z największych centrów wspierania innowacyjności w Polsce.

W unijnej perspektywie finansowej 2014-2020 NCBR pełni funkcję Instytucji Pośredniczącej w programach operacyjnych: Inteligentny Rozwój oraz Wiedza Edukacja Rozwój.

Więcej: http://www.ncbr.gov.pl/o-centrum/

Prelekcje

PON 04/06

 • 17:00 - 17:45
  Konwersja ciepła z Ziemi na energię elektryczną. Triggo – miejski środek transportu o wysokiej mobilności i napędzie elektrycznym. Fotowoltaiczne nadwozie samochodowe izotermiczne i chłodnicze. Projekty sfinansowane z dotacji NCBR

NEWind Energy

NEWind Energy tworzy najnowocześniejsze rozwiązania w energetyce wiatrowej. Jest jednym z wiodących polskich producentów Turbin Wiatrowych Pionowego Obrotu (TWPO) służących do pozyskiwania prądu elektrycznego.

Najnowszym projektem współtworzonym przez NEWind Energy jest Hoverbike Raptor.

Hoverbike Raptor to połączenie motocykla z helikopterem. Sterowanie odbywa się przy pomocy kierownicy oraz innowacyjnego układu czujników, który zapewnia intuicyjnie prowadzenie maszyny, a także niezapomniane wrażenia z lotów. Nad bezpieczeństwem pilota i innych uczestników ruchu czuwają układy sterowania wyposażone w inteligentne algorytmy.

Więcej: http://newindenergy.pl, http://www.hoverbike.com.pl/raptor

Prelekcje

PON 04/06

 • 14:30 - 15:00
  Premierowy pokaz raptora - osobowego pojazdu powietrznego

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

Organizacja powstała 1 stycznia 2018 roku na mocy ustawy o Prawie wodnym. Jako główny podmiot odpowiedzialny za gospodarkę wodną w kraju, połączyła rozproszone wcześniej kompetencje dotyczące m.in. dróg wodnych i zakresu ochrony przed powodzią.

Wody Polskie dysponują realną i efektywną władzą wodną, będąc decydentem w zakresie:

 • kierunków inwestowania i modernizacji urządzeń hydrotechnicznych,
 • zakresu robót utrzymaniowych realizowanych na ciekach i urządzeniach wodnych,
 • zapewnienia odpowiedniej jakości wód,
 • minimalizacji ryzyka powodziowego na wszystkich szczeblach zarządzania zasobami wodnymi.

Więcej: http://www.kzgw.gov.pl/index.php/pl/aktualnosci/458-rola-wod-polskich-w-ochronie-przed-powodzia-relacja-z-konferencji

Prelekcje

PON 04/06

 • 15:00 - 15:45
  Struktura organizacyjna, najważniejsze zadania, współpraca z samorządem, pozwolenia wodno-prawne i inne, taryfy

Polski Związek Alpinizmu, Polski Himalaizm Zimowy 2010 - 2020

Polski Związek Alpinizmu powstał w 1974 roku z przekształcenia przedwojennego Klubu Wysokogórskiego. Jest federacją klubów i sekcji zrzeszających taterników, grotołazów, narciarzy wysokogórskich i zawodników wspinaczki sportowej. Na forum międzynarodowym polska organizacja wysokogórska jest znana już od roku 1932 jako członek i założyciel Union Internationale des Associations d’Alpinisme (UIAA), oraz jako członek Union Internationale de Speleologie (UIS).

PZA koordynuje działalność sportową i szkoleniową, organizuje wyprawy narodowe, nadaje uprawnienia instruktorskie, zajmuje się ochroną przyrody oraz profilaktyką wypadkową.

Zdobycie K2 zimą to jedno z największych wyzwań współczesnego himalaizmu sportowego. Do chwili obecnej ośmiotysięcznik pozostaje niezdobyty w porze zimowej. Główną trudnością we wspinaczce zimowej na ośmiotysięczniki są silne wiatry, ekstremalnie niskie temperatury oraz trudności techniczne. W czasie sezonu zimowego mają miejsce średnio 2-3 kilkunastogodzinne „okna wiatrowe”, kiedy siła wiatru jest mniejsza niż 60km/h. W takich momentach z obozów szturmowych położonych powyżej 7000m możliwe są ataki na szczyt. By zmieścić się czasowo w oknie wiatrowym tempo wspinaczki i powrotu musi być niezwykle szybkie. O sukcesie decyduje wytrzymałość i siła himalaistów.

Więcej: http://polskihimalaizmzimowy.com/o-programie

Straż Miejska m. st. Warszawy

Straż Miejska m. st. Warszawy pod obecna nazwą działa od maj 1991 roku, została ona powołana przez ówczesnego prezydenta Stanisława Wyganowskiego.

Od ponad roku działa specjalny zespół w straży miejskiej, który chroni środowisko i podejmuje interwencje w przypadku zagrożenia ekologicznego. Funkcjonariusze straży miejskiej dostali smogowozy, których aparatura pozwala na wykrycie niebezpiecznych stężeń pyłów zawieszonych. W roku 2017 strażnicy miejscy interweniowali niemal 60 tys. razy dbając o bezpieczeństwo ekologiczne stolicy i jej mieszkańców. Strażnicy nie tylko kontrolują i wyciągają konsekwencje, ale również uczą mieszkańców, jak dbać o środowisko.

Więcej: https://www.strazmiejska.waw.pl/

Prelekcje

WT 05/06

 • 15:45 - 16:15
  Prezentacja przez Włodzimierza Zientarskiego samochodu - laboratorium z dronem do pomiaru smogu

T-Mobile Polska S.A.

T‑Mobile Polska jest jednym z największych operatorów komórkowych w Polsce, obsługując ponad 10,251 mln klientów. Świadczy pełen zakres usług telekomunikacyjnych dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Dzięki integracji z GTS Poland w 2015 r., T‑Mobile Polska stał się operatorem zintegrowanym i w ramach swojego portfolio, oprócz usług mobilnych i stacjonarnych, może oferować także pełen pakiet usług ICT. Klienci T‑Mobile mają także możliwość korzystania z pełnej palety usług finansowych w ramach T‑Mobile Usługi Bankowe – najbardziej zaawansowanego i innowacyjnego przykładu synergii banku i telekomu.

Więcej: https://biznes.t-mobile.pl/pl/

Prelekcje

PON 04/06

 • 16:00 - 17:00
  SMOG pod lupą. Prezentacja drona - laboratorium do pomiaru emisji zanieczyszczeń z kominów

WT 05/06

 • 12:00 - 12:45
  Sieć ekostacji do ładowania samochodów elektrycznych – mniej CO2 w mieście. Elektryczne rowery miejskie i inne środki transportu jako alternatywa dla komunikacji

Tatrzański Park Narodowy

Tatrzański Park Narodowy został utworzony na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 października 1954 roku. Jego misją jest ochrona i pomoc w zrozumieniu przyrody i kultury Tatr oraz umożliwianie doświadczania przyrody regionu obecnym i przyszłym pokoleniom.

Więcej: http://tpn.pl/kontakt/tpn , http://tpn.pl/poznaj

Prelekcje

ŚR 06/06

 • 10:00 - 10:30
  Przejazd do siedziby TPN
 • 10:30 - 11:30
  Historia i dzień dzisiejszy TPN
 • 11:30 - 13:00
  Wycieczka objazdowa po Tatrzańskim Parku Narodowym

Valerjan Romanowski

Valerjan Romanovski – Polak z urodzony na Litwie, kolarz amator, wielokrotny rekordzista Guinnessa w indywidualnej jeździe długodystansowej na rowerze. Ambasador fundacji DKMS.

Trening fizyczny, mentalny i motywacja to jego podstawowa dewiza. Od lat eksperymentując na sobie interesuje się człowiekiem jako materiałem z którym warto pracować i harmonijnie udoskonalać. Na swoim koncie posiada najdłuższe dystanse przejechane w czasie 12, 24 i 48 godzin zarówno w warunkach letnich, na biegunie zimna w Jakucji. W temperaturze odczuwalnej poniżej 60 stopni Celsjusza, pod okiem naukowców w specjalnej komorze termoklimatycznej, trenował przez 100 godzin.

Wraz z zespołem zajmuje się zagadnieniami zdrowego trybu życia, w szczególności metodami regeneracji poprzez właściwą suplementację i wibroterapię, nie tylko jako odpowiedź na wysiłek sportowy ale również patrząc pod kątem zagrożeń cywilizacyjnych jakimi są stres, otyłość i obniżenie odporności organizmu.

Na stałe współpracuje z fachowcami z różnych dziedzin:

 • Wawrzyńcem Kucem - kierownik zespołu, podróżnik, architekt
 • Łukaszem Totą – fizjologiem sportowym (Zakład Fizjologii i Biochemii, Instytut Nauk Biomedycznych AWF w Krakowie)
 • Arkiem Kogutem - pierwszym w Polsce licencjonowanym trenerem kolarstwa UCI
 • Pawłem Grochowalskim - dietetykiem z zakresu sportu

Zebraniu odpowiednich danych naukowych ma służyć jeden z ostatnich projektów pn. "Oswajamy Mróz", stworzony dla zbadania pod okiem naukowców ludzkich możliwości i zdefiniowaniu jak największej ilości zagrożeń płynących z długotrwałej ekspozycji człowieka na niskie temperatury w jeździe na rowerze, realizowany m. in. pod patronatem Politechniki Krakowskiej i Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Więcej: http://oswajamy-mroz.pl,
https://www.facebook.com/AmazingChallenge,
http://valerjanromanovski.pl

Prelekcje

PON 04/06

 • 19:15 - 20:00
  Spotkanie z wielokrotnym rekordzistą Guinessa - Valerianem Romanovskim
  Dworzec, ul. Krupówki 12

Wawel Service

Wawel Service jest jedną z najstarszych grup deweloperskich w Polsce, realizujących inwestycje mieszkaniowe i komercyjne. Nieruchomości Wawel Service powstają w trzech największych miastach kraju – Warszawie, Krakowie i Katowicach. Wizytówką firmy są osiedla mieszkaniowe.

Firma chwiali się długoletnim doświadczeniem i rzetelnością. Wszystkie inwestycje zostały oddane do użytku w zaplanowanym terminie. Wciąż podnosi kwalifikacje i szuka nowych rozwiązań technicznych. Jako pierwszy deweloper w Polsce proponuje energooszczędne mieszkania, które spełniają wymogi Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Firma wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientów przez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań ekologicznych: kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych czy gruntownych wymienników ciepła.

Inwestycje Wawel Service są projektowane z myślą o komforcie i bezpieczeństwie mieszkańców.

Więcej: https://www.wawel-service.pl/o_firmie

Prelekcje

ŚR 06/06

 • 10:00 – 10:30
  EKO-BUDOWNICTWO Rozwiązania ekologiczne w budownictwie, sposoby wdrażania w procesie inwestycyjnym

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Krakowie

Podstawowym celem Inspektoratów są działania kontrolne, mające zapewnić odpowiednie standardy jakości poprzez egzekwowanie przestrzegania przepisów z zakresu ochrony środowiska.

WIOŚ w Krakowie realizuje zadania w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska na terenie województwa małopolskiego. Bada stan środowiska w oparciu o strukturę czterech podsystemów:

 • podsystemu monitoringu jakości powietrza,
 • podsystemu monitoringu jakości wód,
 • podsystemu monitoringu hałasu,
 • podsystemu monitoringu pól elektromagnetycznych.

Więcej: http://krakow.pios.gov.pl/monitoring-srodowiska

Prelekcje

PON 04/06

 • 15:00 - 15:45
  Prawne podstawy poboru próbek z domów prywatnych oraz sposoby i formy kontroli

WT 05/06

 • 15:45 - 16:15
  Prezentacja przez Włodzimierza Zientarskiego samochodu - laboratorium z dronem do pomiaru smogu

Wydział Transportu Politechnika Warszawska

Wydział Transportu jest jednym z 19 wydziałów Politechniki Warszawskiej. Od czerwca 1992 roku instytut uzyskał uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie Transport.

Od kilku lat działają na rzecz rozwoju, promowania i upowszechniania elektromobilności w Polsce w wyniku czego w czerwcu 2016 roku powołali Centrum Elektromobilności. Dowodem ich aktywności są setki publikacji naukowych w renomowanych międzynarodowych czasopism naukowych oraz mnóstwo zrealizowanych projektów.

Więcej: http://www.wt.pw.edu.pl/

Prelekcje

WT 05/06

 • 17:15 - 18:00
  Pojazdy Autonomiczne i Systemy Transportu Autonomicznego. Dyskusja ekspercka: Transport Autonomiczny - Nadzieje i Wątpliwości

ZTM Rzeszów / MPK Rzeszów

Podstawowym przedmiotem działania Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie jest planowanie, organizowanie i zarządzanie publicznym transportem zbiorowym.

Prelekcje

WT 05/06

 • 16:30 - 17:15
  Elektromobilność, gazo-mobilność, czy pojazdy hybrydowe. Alternatywne napędy autobusów w praktyce - ekonomia i ekologia

ZTM w Warszawie

Zarząd Transportu Miejskiego rozpoczął działalność 1 stycznia 1992 roku. Jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Metropolitarnych Zarządów Transportu (EMTA) oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Publicznego (UITP), organizuje i nadzoruje komunikację miejską w aglomeracji warszawskiej. Zapewnia przejazdy mieszkańcom ponad dwumilionowej metropolii oraz łączy z Warszawą 33 ościenne gminy.

Więcej: http://www.ztm.waw.pl/?c=138&l=1

Prelekcje

WT 05/06

 • 12:00 - 12:45
  Doświadczenia z wdrożenia i eksploatacji autobusów elektrycznych w komunikacji miejskiej
 • 16:30 - 17:15
  Elektromobilność, gazo-mobilność, czy pojazdy hybrydowe. Alternatywne napędy autobusów w praktyce - ekonomia i ekologia