EkoJanosik

Nominowani / Laureaci / Wyróżnieni / Rada konkursu

Kategoria firmy

Podkarpackie

Firma transportowo-komunikacyjna:
MPK Rzeszów Sp. z o. o.
Krosno MKS PTHUiS „IMPET”

Obiekt turystyczny, hotelowy, użyteczności publicznej:
Hotel Arłamów S.A.
Dwór Kombornia Hotel & SPA

Firma usługowa, wytwórcza, deweloperska:
Rakoczy Stal Sp. z o.o., Stalowa Wola
ZPUH “Drew-Met” S.C. Lubera Maria & Lubera Stanisław, Kolbuszowa
MPWiK Sp. z o.o. Rzeszów

Producent ciepła/energii:
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – Rzeszów Sp. z o. o
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej – Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o. o.

Małopolska

Firma transportowo-komunikacyjna: MPK S.A. Kraków MPK Sp. z o.o. Tarnów BATIM

Obiekt turystyczny, hotelowy, użyteczności publicznej: Mercure Kraków Stare Miasto, Kraków Lemon Resort SPA, Gródek n/Dunajcem MOONOFFICE, Kraków

Firma usługowa, wytwórcza, deweloperska: Wawel Service Spółka z o. o. GRUPA FEWATERM Sp. z o.o. Sp.k. Polimerc Sp. z o. o. w Dobczycach

Producent ciepła/energii: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Geotermia Podhalańska S.A. w Szaflarach MPEC S.A. Kraków

Śląskie

Firma transportowo-komunikacyjna:
MPK Sosnowiec
MZK Tychy NIEKO Trans Nova Sp. z o. o.

Obiekt turystyczny, hotelowy, użyteczności publicznej:
P.P.H.U. Martech – Plus Marcin Mistarz S.J.
POZIOM 511 DESIGN HOTEL & SPA, Podzamcze k. Ogrodzieńca

Firma usługowa, wytwórcza, deweloperska:
HKS Lazar Sp. z o.o., Jastrzębie Zdrój
P.P.H.U. Martech – Plus Marcin Mistarz S.J. LAKMA STREFA Sp. z o.o.

Producent ciepła/energii:
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – Gliwice Sp. z o. o.
Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o.

Opolskie

Firma transportowo-komunikacyjna:
Miejski Zarząd Dróg w Opolu
PKS Kluczbork
PIOMAR Sp. z o. o.

Obiekt turystyczny, hotelowy, użyteczności publicznej:
Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu
Sommer Residence SPA & Wellness w Kuniowie

Firma usługowa, wytwórcza, deweloperska:
Zakład Urządzeń Grzewczych GALMET, Głubczyce
Siegenia-Aubi Sp. z o.o. Kluczbork

Producent ciepła/energii:
ECO S.A.
Brzeskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o.

Dolnośląskie

Firma transportowo-komunikacyjna:
Koleje Dolnośląskie
MPK Legnica

Obiekt turystyczny, hotelowy, użyteczności publicznej:
Malinowy Dwór, Świerardów Zdrój
Dębowy Hotel, Bielawa

Firma usługowa, wytwórcza, deweloperska:
Viessmann Sp. z o. o.
Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o. Wałbrzych

Producent ciepła/energii:
ECO Jelenia Góra Sp z o. o.
TAURON Ekoenergia sp. z o. o.

Lubuskie

Firma transportowo-komunikacyjna:
Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze
MZK Gorzów Wielkopolski

Obiekt turystyczny, hotelowy, użyteczności publicznej:
Instytut Ognia Spartherm, Gorzów Wielkopolski
Wielofunkcyjny Kompleks Rekreacyjny w Żarach, Gmina Żary i Przedsiębiorstwo Budowlane JANBUD Żary ECO-GREEN INWESTMENT Biała Podlaska
Qubus Hotel Gorzów Wielkopolski

Firma usługowa, wytwórcza, deweloperska:
RM Proinvest, Zielona Góra
Faurecia Gorzów S.A.

Producent ciepła/energii:
Elektrociepłownia „Zielona Góra” S.A.
Elektrownia Wodna Raduszec PGE Energia Odnawialna S.A.

Wielkopolskie

Firma transportowo-komunikacyjna:
Biedronka, konsorcjum Jerónimo Martins, Kostrzyn
MZK Ostrów Wielkopolski
ELMEX Logistic Group Sp. z o. o.

Obiekt turystyczny, hotelowy, użyteczności publicznej:
Hotel Ostoja Chobienice / Siedlec
Biurowiec za Bramką, pracownia Ultra Architects, inwestor Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji Sp. z o. o.

Firma usługowa, wytwórcza, deweloperska:
LECHMA, Poznań
Fibar Group S.A., FIBARO System Manufacturer

Producent ciepła/energii:
Enea S.A.
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o. o.

Łódzkie

Firma transportowo-komunikacyjna:
Jedenslad.pl
Blinkee.city
Transpik

Obiekt turystyczny, hotelowy, użyteczności publicznej:
Andel’s Hotel Lodz, Łódź
MediaHub, Łódź
Biurowiec Ericpol Software Pool, Ericpol Sp. z o. o.

Firma usługowa, wytwórcza, deweloperska:
Iwona Pellets, Rąbień AB, Aleksandrów Łódź
Ericpol Sp. z o. o.

Producent ciepła/energii:
Veolia Poland, „Miasto kamienic”
PGE Energia Odnawialna S.A.

Świętokrzyskie

Firma transportowo-komunikacyjna: MPK Kielce Eneris Kielce Sp. z o. o.

Obiekt turystyczny, hotelowy, użyteczności publicznej: Odyssey ClubHotel Wellness & SPA, Kielce Filharmonia Świętokrzyska – Wrota Świętokrzyskie

Firma usługowa, wytwórcza, deweloperska: ZMK SAS Spółka z o.o. Busko – Zdrój P.P.U.H. KON – BUD, Motkowice, Imielno

Producent ciepła/energii: Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. w Kielcach „Słoneczne elektrownie”, UG Bodzechów

Lubelskie

Firma transportowo-komunikacyjna:
MPK Lublin
Lubelski Urząd Marszałkowski, rozwój taboru kolejowego

Obiekt turystyczny, hotelowy, użyteczności publicznej:
W drzewach, Nałęczów
Aqua Lublin, MOSiR Lublin

Firma usługowa, wytwórcza, deweloperska:
Zakład Produkcyjno Handlowy Stanisław Krzaczek, Klikawa, Puławy
Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny – koordynator Lubelskiego Klastera Ekoenergetycznego

Producent ciepła/energii:
Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A.
EDP Renewables Polska

Podlaskie

Firma transportowo-komunikacyjna:
POLREGIO, rozwój pojazdów szynowych na Podlasiu
KPK Białystok
ADAMPOL S.A.

Obiekt turystyczny, hotelowy, użyteczności publicznej:
METAL – FACH, Jacek Kucharewicz, Sokółka
Laboratorium Architektury Energooszczędnej Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej

Firma usługowa, wytwórcza, deweloperska:
Fabryka płyt HDF IKEA Industry Poland sp. z o. o.
Mlekpol

Producent ciepła/energii:
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o. o. w Radzyniu Podlaskim
Enea Ciepło Sp. z o.o. w Białymstoku

Warmińsko – Mazurskie

Firma transportowo-komunikacyjna:
UM Olsztyn, ograniczenie niskiej emisji poprzez rozwój komunikacji tramwajowej
MPK Olsztyn
Mazury Trans

Obiekt turystyczny, hotelowy, użyteczności publicznej:
Siedlisko Morena, Ełk
Hotel Mikołajki, Mikołajki

Firma usługowa, wytwórcza, deweloperska:
P.P.H. KOSTRZEWA Sp. j., Giżycko
Euro Styl Gdańsk, „Centaurus”

Producent ciepła/energii:
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. w Olsztynie
Ciepłownie Miejskie Sp. z o.o. w Węgorzewie

Kujawsko – Pomorskie

Firma transportowo-komunikacyjna:
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o. o. w Inowrocławiu
MZK Toruń
RENEX Adam Jędrych

Obiekt turystyczny, hotelowy, użyteczności publicznej:
Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawienniczego w Myślęcinku
Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki

Firma usługowa, wytwórcza, deweloperska:
Mondi Świecie S.A.
Budlex S.A.

Producent ciepła/energii:
Energa Wytwarzanie S.A.
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. we Włocławku

Pomorskie

Firma transportowo-komunikacyjna:
ZKM Gdynia
ECO Car
SKAT Transport Sp. z o. o.

Obiekt turystyczny, hotelowy, użyteczności publicznej:
Budynek WFOŚiGW, Gdańsk
Hotel PURO, Gdańsk

Firma usługowa, wytwórcza, deweloperska:
Euro Styl Gdańsk
Allcon Osiedla

Producent ciepła/energii:
ENGIE EC SŁUPSK Spółka z o. o.
Miejskie Przedsiębiorstwo Infrastruktury „KOS-EKO” Spółka z o. o. w Kościerzynie

Zachodniopomorskie

Firma transportowo-komunikacyjna:
Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie
Komunikacja Miejska w Szczecinku
MACSPED Sp. z o. o.

Obiekt turystyczny, hotelowy, użyteczności publicznej:
Regionalne Centrum Turystyki i Sportu w Karlinie
Hala widowiskowo-sportowa w Koszalinie

Firma usługowa, wytwórcza, deweloperska:
Poldanor S.A.
FairWind Sp. z o. o.

Producent ciepła/energii:
MEC Sp. z o. o. w Koszalinie
Szczecińska Energetyka Cieplna Sp. z o. o.

Mazowieckie

Firma transportowo-komunikacyjna:
eVan
ZTM Warszawa
Elektrotaxi Sp. z o. o.
Electric Taxi
Transport Międzynarodowy i Krajowy Jan Mierzejewski

Obiekt turystyczny, hotelowy, użyteczności publicznej:
Leroy Merlin Polska Sp. z o. o.
Hotel Narvil, Serock

Firma usługowa, wytwórcza, deweloperska:
CEMEX Polska Sp. z o.o.
Yareal Polska Sp. z o. o.
SwedeCenter

Producent ciepła/energii:
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. w Mińsku Mazowieckim
RADPEC S.A.
PGNiG Termika S.A.

Kategoria samorządy

Podkarpackie

Gmina Wiejska
Dębica
Niwiska

Gmina Wiejsko – Miejska
Boguchwała
Nowa Dęba

Gmina Miejska
Kolbuszowa
Sanok

Aglomeracja
Rzeszów
Krosno

Powiat
Dębicki
Niżański

Małopolska

Gmina Wiejska
Zielonki
Raciechowice

Gmina Wiejsko – Miejska
Muszyna
Niepołomice

Gmina Miejska
Sucha Beskidzka
Zakopane

Aglomeracja
Kraków
Nowy Sącz

Powiat
Suski
Myślenicki

Śląskie

Gmina Wiejska
Ślemień
Ożarowice

Gmina Wiejsko – Miejska
Czechowice Dziedzice
Siewierz

Gmina Miejska
Żywiec
Żory

Aglomeracja
Katowice
Bielsko Biała

Powiat
Raciborski
Cieszyński

Opolskie

Gmina Wiejska
Skarbimierz
Dobrzeń Wielki

Gmina Wiejsko – Miejska
Krapkowice
Gogolin

Gmina Miejska
Brzeg
Kluczbork

Aglomeracja
Opole
Kędzierzyn Koźle

Powiat
Prudnicki
Głubczycki

Dolnośląskie

Gmina Wiejska
Rudna
Kobierzyce

Gmina Wiejsko – Miejska
Polkowice
Kąty Wrocławskie

Gmina Miejska
Karpacz
Duszniki Zdrój

Aglomeracja
Świdnica
Wałbrzych

Powiat
Polkowice
Legnica

Lubuskie

Gmina Wiejska
Skąpe
Kłodawa

Gmina Wiejsko – Miejska
Zbąszynek
Babimost

Gmina Miejska
Żary
Kostrzyn nad Odrą

Aglomeracja
Zielona Góra
Gorzów Wielkopolski

Powiat
Zielonogórski
Krośnieński (Krosno Odrzańskie)

Wielkopolskie

Gmina Wiejska
Dopiewo
Gizałki

Gmina Wiejsko – Miejska
Kórnik
Kępno

Gmina Miejska
Koło
Jarocin

Aglomeracja
Konin
Ostrów Wielkopolski

Powiat
Ostrzeszowski
Poznański

Łódzkie

Gmina Wiejska
Kleszczów
Brąszewice

Gmina Wiejsko – Miejska
Stryków
Poddębice

Gmina Miejska
Aleksandrów Łódzki
Radomsko

Aglomeracja
Kutno
Łódź

Powiat
Piotrkowski
Zgierski

Świętokrzyskie

Gmina Wiejska
Strawczyn
Bieliny

Gmina Wiejsko – Miejska
Połaniec
Włoszczowa

Gmina Miejska
Sandomierz
Ostrowiec Świętokrzyski

Aglomeracja
Kielce
Starachowice

Powiat
Jędrzejowski
Kielecki

Lubelskie

Gmina Wiejska
Biszcza
Ostrów Lubelski

Gmina Wiejsko – Miejska
Janów Lubelski
Zwierzyniec

Gmina Miejska
Rejowiec Fabryczny
Biłgoraj

Aglomeracja
Lublin
Puławy

Powiat
Lubartowski
Tomaszowski

Podlaskie

Gmina Wiejska
Narewka
Bargłów Kościelny

Gmina Wiejsko – Miejska
Łapy
Szczuczyn

Gmina Miejska
Siemiatycze
Wysokie Mazowieckie

Aglomeracja
Białystok
Bielsk Podlaski

Powiat
Bielski
Hajnowski

Warmińsko – Mazurskie

Gmina Wiejska
Kurzętnik
Stawiguda

Gmina Wiejsko – Miejska
Nidzica
Mikołajki

Gmina Miejska
Lubawa
Iława

Aglomeracja
Olsztyn
Elbląg

Powiat
Augustowski
Ostródzki

Kujawsko – Pomorskie

Gmina Wiejska
Kurzętnik
Wielka Nieszawka

Gmina Wiejsko – Miejska
Solec Kujawski
Świecie

Gmina Miejska
Brodnica
Ciechocinek

Aglomeracja
Bydgoszcz
Toruń

Powiat
Świecki
Toruński

Pomorskie

Gmina Wiejska
Lipusz
Koczała

Gmina Wiejsko – Miejska
Władysławowo
Bytów

Gmina Miejska
Kościerzyna
Kwidzyń

Aglomeracja
Słupsk
Gdynia

Powiat
Kwidzyń
Starogardzki

Zachodniopomorskie

Gmina Wiejska
Postomino

Gmina Wiejsko – Miejska
Karlino
Dziwnów Sianów

Gmina Miejska
Szczecinek
Stargard

Aglomeracja
Świnoujście
Kołobrzeg

Powiat
Świdwiński
Szczecinecki

Mazowieckie

Gmina Wiejska
Teresin
Lesznowola

Gmina Wiejsko – Miejska
Mszczonów
Błonie

Gmina Miejska
Mława
Piaseczno

Aglomeracja
Legionowo
Siedlce

Powiat
Ciechanowski
Mławski